Też jako Margulies, ur. w Zamościu, ukończył wydział inżynierski Politechniki w Rydze (mechanika), praktykował w Tomsku, współprojektował pałac emira w Bucharze, uczestniczył w budowie kolei transsyberyjskiej. W 1919 wrócił do Zamościa, do 1926 był radnym.
W 1928-34 był architektem miejskim i kierował Wydz. Technicznym, autorem kilku budowli zamojskich (kamienica narożna przy ul. Sienkiewicza 10, domy Boima Fiszela przy tejże, Finkelberga przy ul. Chopina, Kabata przy ul. Jasnej), projektował odbudowę nowomiejskiej synagogi, współprojektował Dom Czynszowy, pracował przy budowie elektrowni, w terenie szkoły, młyny. zgodzić się miał na bliżej nie określone budki.
W 1931 reprezentował Zamość na zjeździe założycielskim związku miast wojew. lubelskiego, był prezesem rady nadzorczej Spółdz. Kredytowej, czł. zarządu II ZTPO, działał w LOPP. Posiadał tartak i młyn w Łabuniach. Prowadził z M. Goldsztajnem przedsiębiorstwo wodociągowe i sklep z art. elektrotechnicznymi (Rynek Wielki 4), eksploatował kamieniołomy w Hedwiżynie. Mieszkał przy ul. Orlicz-Dreszera 20. W VI 1940 w związku z akcją przeciw zamojskiej inteligencji osadzony na Rotundzie, jako jedyny w tym gronie Żyd. Zm. w szpitalu (na terenie getta?).