Ur. w Brzegu Dolnym k.Wrocławia, ukończyła zamojskie LO (1977), następnie pedagogikę kulturalno-oświatową na UMCS (1983), w czasie studiów będąc czł. znanego uczelnianego zespołu tańca ludowego. W 1984 założyła przy zamojskim WDK i prowadzi dotąd, liczący 6-8 grup znany Ludowy Zespół Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna", z którym występowała w wielu krajach Europy, osiągała sukcesy na zagranicznych festiwalach. Nie tylko kieruje zespołem, ale także jest autorką programów, dokumentuje zanikające tańce regionalne. Sama odtwarza stroje.
Jest również pomysłodawczynią i organizatorką zamojskiego festiwalu "Eurofolk". Przygotowuje w ramach festiwalu kultury "Arlekinady Zamojskie". Laureatka wyróżnień: Animator Kultury Zamościa (2006), Ambasador Kultury Zamościa (2012, z zespołem 2011), Nagroda Ministra Kultury (2015) oraz Złoty Krzyż Zasługi (2015).


 * W zespole mówi się żartem, że rzeczy niemożliwe załatwia od ręki, na cud - trzeba chwileczkę poczekać. Jest jak człowiek orkiestra, zarządza, organizuje, trenuje, haftuje. Jest też znana ze swojej surowości podczas prób, trudno u niej na pochwałę. W zespole krąży anegdota, że kiedyś ponoć kogoś pochwaliła, ale nie ma naocznych świadków. ("Tygodnik Zamojski" 2021)