nagłówek

MIECHOWICZ DAMIAN (1975) dziennikarz

Andrzej Kedziora listopad 04, 2013
Ur. w Zamościu, od dziecka mieszka na Nowym Mieście, ukończył UMCS (romanistyka - praca magisterska w j. starofrancuskim). Współpracował z "Kronika Zamojską", pracował w "Kronice Tygodnia", później red. naczelny "Lubelskie.pl", p.o. red. naczelnego "Super Tydzień Chełmski", dziennikarz "Tygodnika Zamojskiego", następnie specjalista od public relations (kierownik w Urzędzie Marszałkowskim), w 2015-20 dyrektor Wydziału Turystyki i Promocji UM, od 2020 dyr. Stacji Pogotowia Ratunkowego. Był prezesem LOT "Zamość i Roztocze", czł. Rady Programowej TV Lublin, wiceprezes Zamojskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, autor książek. Działał w zamojskiej PO.
Posługuje się językiem francuskim, angielskim i hiszpańskim, a także jeszcze niemieckim, włoskim i rosyjskim. Miłośnik bluesa, gra na harmonijce, m.in. w "Szopen Blues" (przydomek "Sąsiad"). Posiada uprawnienia jachtowego sternika morskiego, odbył wyprawę jachtem z Karaibów do Europy.

* Po koncercie w 1993 solista "Nocnej Zmiany Bluesa" Sławomir Wierzcholski - muszę pochwalić mego kolegę po fachu harmonijkarza Damiana, o którym niebawem będzie głośno nie tylko w Zamościu, jeśli będzie pracował dalej nad techniką gry, tak jak to robił do tej pory.

 

Czytany 2563 razy Ostatnio zmieniany sobota, 23 październik 2021 17:48

Kolejne artykuły

Liczby Zamościopedii

Hasła

 

Ilustracje

 

Rozwijana od dni

 

26854402

Wyświetleń