Klub sportowy, powstał w XI 1935 z sekcją piłkarską i kolarską, prezes Czesław Kuncewicz. W pucharze OZPN przegrał z "Hetmanem" (1936), czołowym kolarzem był Rałowski, piłkarzami Bajan i Maroński. W gronie założycieli byli jeszcze: Wojciech Matich, Zenon Michalski, Stefan Tusiński, Franciszek Binkowski, Stanisław Stocki, Tadeusz Pol, Stanisław Płaza, Władysław Mazur, Antoni Bednarski, Stanisław Juśko, Kazimierz Wójtowicz, Witold Łyś, Edward Andrzejewski i Henryk Kościk.