Stoi u zbiegu ulic dwu wielkich postaci J. Zamoyskiego i Prymasa Wyszyńskiego. Plac pod kościół poświęcono 10 V 1983, a kamień z bazyliki św. Piotra wmurowano 21 VI 1987. Początkowo mieścił się w tymczasowej kaplicy (zdemontowana w 1996 i przeniesiona do par. Br. Alberta).
Wzniesiony został w 1986-93 na planie 6-boku, z charakterystyczną "koroną MB", o pojemności 3,5 tys. wiernych (proj. Roman Orlewski z Rzeszowa). Konsekrowany 8 XII 1993. Ołtarz główny (ściana ołtarzowa) wykonany w mozaice z Włoch - na tle ziemi-jutrzenki w odcieniach czerwieni obraz MB Królowej Polski i górująca nad całym ołtarzem rzeźba Chrystusa Zmartwychwstałego w świetlistym kole z wychodzącymi z serca promieniami (2000, proj. Maria Gmyz, rzeźba Chrystusa i ramę Zbigniew Jarmuł z Szczebrzeszyna).
W 1999 modlił się w nim papież Jan Paweł II. Na pamiątkę Jego obecności przed wejściem umieszczono tablice i ustawiono pomnik. Przed kościołem wzniesiono dzwonnicę i ustawiono figurę MB. Przy kościele znajdują się zabudowania kurii (osobne hasło: Diecezja...).
* Oto jest Dom i Brama Niebios Kościół Matki Boskiej Królowej Polski Wybudowany w latach 1986-1993 z ofiar wiernych Na jubileusz 600-lecia obecności Matki Bożej W jasnogórskim sanktuarium i uczczenia Pontyfikatu Papieża Jana Pawła II Uroczystego poświęcenia dokonał Biskup Diecezjalny Zamojsko-lubaczowski Prof. Dr hab. Jan Śrutwa W Niepokalane Poczęcie NMP - 8 XII 1993 Budowę kościoła prowadził Ks. prob. kan. Janusz Romańczuk Autor projektu - mgr inż. arch. Roman Orlewski Konstruktor - inż. Edward Mirowski Inspektor nadzoru - inż. Edward Typiak Niech ta Świątynia Pańska Służy Ludowi Bożemu"