Ur. w Zamościu, dzieciństwo i młodość łączy ze Starym Miastem, uczęszczała do szkoły muzycznej, ukończyła Liceum Muzyczne w Lublinie (1977) i Akademię Muzyczną w Gdańsku (1986) oraz kursy orkiestrowe we Włoszech. Pracowała w orkiestrach Filharmonii Lubelskiej, Opery Bałtyckiej i Filharmonii w Gdańsku, Opery Bydgoskiej (koncertmistrz).
 Od 1989 w orkiestrze Opery i Filharmonii w Sarajewie (z-ca koncertmistrza), kameralistka, z sarajewskim kwartetem występowała na festiwalach m.in. w Szwajcarii, Hiszpanii, Włoszech, Czechach, nagrywała płyty CD, związana też z orkiestrą "Musica Viva" (koncertmistrz), czynna zawodowo. W czasie wojny w Bośni mieszkała w Bremie (Niemcy). Wiolonczelistą jest również jej brat Ryszard Bednarczuk.


 * Będąc w szkole w Lublinie w lubelskim studio uczestniczyła w nagraniu z "Budką Suflera" wielkiego ich przeboju Cień wielkiej góry. Poza tym nagrywała i występowała m.in. z Goranem Bregoviciem, a koncertowała przed Janem Pawłem II (Castel Gandolfo) i Billem Clintonem (Sarajewo).